معرفی انواع روغن های درمانی به همراه خواص و ویژگی های آن ها

روغن های درمانی نقش بسزایی در درمان های مبتنی بر طب سنتی دارند. اطلاع از انواع روغن های درمانی، کاربرد و خاصیت هر یک و دستیابی به یک مرجع قابل اطمینان جهت خرید این محصولات، دارای اهمیت است. در این مقاله به معرفی انواع روغن های درمانی خواهیم پرداخت.

۱) روغن اسپند

روغن اسپند نوشاد | برطرف کننده درد سیاتیک | درمان کمر درد و رعشه | پاک تن طب

اسپند گیاه آشنایی برای ایرانیان است چرا که از زمان های قدیم کاربرد بسیاری در زندگی ما داشته است. دود غلیظی که از سوزاندن دانه های اسپند در فضا ایجاد می‌شود ضد عفونی کننده هوا و دور کننده حشرات است. روغن اسپند نوشاد که از دانه های اسپند تهیه شده است و دارای طبیعت گرم و خشک است و به دلیل همین گرم و خشک بودن تاثیر سردی و رطوبت مفاصل را از بین برده و در درمان اسپاسم عضلانی و گرفتگی عضلات بسیار مفید است.

روغن اسپند بدلیل گرم و خشک بودن در درمان سیاتیک و درد مفاصل بسیار مؤثر است. در ضمن آلکالوئیدهای هارمین و هارمولین و هارمولول باعث افزایش میل جنسی در انسان می شود. روغن اسپند در درمان درد سیاتیک و مفاصل و اسپاسم و گرفتگی عضلات ( قولنج ) بسیار مؤثر است.

روغن اسپند سنگینی گوش را بر طرف می کند. این روغن رطوبت ریه و سینه را خشک می کند، بادهای روده را تحلیل می برد، نیروی جنسی را افزایش می دهد، مدر و قاعده آور است، سهل سودا و بلغم و ضد کرم کدو است، خلط های غلیظ و لزج را می برد و ادرار را زیاد می کند. روغن اسپند همچنین در درمان کمردرد و رعشه بسیار موثر است.

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن اسپند نوشاد

 

۲) روغن اسطخودوس

روغن-اسطخودوس-نوشاد | پاک تن طب

از اسطوخودوس می‌توانیم به عنوان گیاه همه کاره نام ببریم این گیاه در صنعت ‍پزشکی و آرایشی کاربرد بسیاری دارد.برای داشتن خواب خوب تسکین سردردهای طولانی از بین بردن استرس درمان عفونت های قارچی درمان عفونت های تنفسی و … میتوانید از گیاه اسطوخودوس و روغن آن استفاده کنید.

روغن اسطوخودوس نوشاد یک روغن گیاهی قوی است که محرک سیستم عصبی است واز طریق پوست جذب شده و در تمام بدن منتشر می‌شود.

اسطوخودوس گیاهی همه کاره است، که  کاربرد درمانی دارد. عطر روغن اسطوخودوس نوشاد آرامش بخش و طراوت دهنده بدن است. بیش از ۱۵۰  مواد ضد التهابی، ضد قارچ، ضد میکروبی، ضد اسپاسم، ضد افسردگی، ضد عفونی کننده، ضد باکتری، ضد درد، آرام بخش  دارد. به علاوه، یکی از گیاهانی است  که در صنعت زیبایی کاربرد دارد. عطر آن در کرمها، محصولات مو استفاده می شود

کاربردهای روغن اسطخودوس

✅ خواب خوب

در گذشته، مردم بالش خود را با  گل  این گیاه برای خوب خوابیدن  پر می کردند. امروزه هم  آروماتراپی اسطوخودوس استراحت و خواب بهتر را به همراه دارد. تحقیقات سال ۲۰۱۴ در مجله آمریکایی نشان داد که آروماتراپی اسطوخودوس می تواند یک  شیوه موثر برای بهبود کیفیت خواب باشد. به علاوه، روغن اسطوخودوس به راحتی اعصاب کمک کرده و باعت احساسات قوی می شود. برای خوب خوابیدن ۳ یا ۴ قطره از اسانس اسطوخودوس را زیر بالش  بریزید.یا ، ۱۰ تا ۱۲ قطره از اسانس اسطوخودوس را به عنوان آروماتراپی در اتاق خواب بزنید.

✅ سردرد را تسکین می دهد

اگر سردرد تنشی یا میگرن دارید، روغن اسطوخودوس جایگزین طبیعی برای داروهای ضد درد است. خواص ضد التهابی و ضد درد  این روغن به کاهش درد کمک می کند. به علاوه، ماهیچه های سر را که اغلب باعث سردرد می شود شل می کند. تحقیقات انجام  شده در این زمینه در  سال  ۲۰۱۲ در اروپا  نشان می دهد که استنشاق اسانس اسطوخودوس یک درمان موثر برای سردردهای میگرنی است. چند قطره از روغن اسطوخودوس را بر  روی یک دستمال بریزید و آن را استنشاق کنید. بوی آن سردرد را سریع درمان می کند. یا اینکه ۲ قطره از اسانس اسطوخودوس را در ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون  بریزید و  پیشانی خود را با آن ماساژ دهید.

✅ درمان عفونت های قارچی

روغن اسطو خودوس یک درمان موثر برای مبارزه با عفونت ها قارچی است. تحقیقات انجام شده در این زمینه در سال ۲۰۱۱ در مجله میکروب شناسی پزشکی نشان می دهد که روغن اسطوخودوس اثرات ضد قارچی قوی دارد که باعث درمان عفونت های قارچی پوست و ناخن می شود. همچنین خارش پوست، زخم، بریدگی، کبودی و یا سوختگی، و خطر ابتلا به زخم را تسکین می دهد. چند قطره از اسانس اسطوخودوس در ۱ قاشق چای خوری روغن زیتون ترکیب کنید با یک توپ پنبه ای به منطقه آلوده بزنید بعد از نیم ساعت با آب ولرم بشوئید و کامل خشک کنید.و بار در روز تا زمانی که عفونت از بین برود این کار را انجام دهید.

✅ از بین بردن استرس

عطر این گیاه آرام بخش است و باعث کاهش اضطراب و همچنین حملات هراسی می شود. اسطوخودوس سبب بازشدن سیستم عصبی و باعث آرام سازی می شود، که  به کاهش اضطراب  کمک می کند. همچنین از افکار استرس زا جلوگیری کرده به علاوه، فشار خون بالا را کاهش می دهد. چند قطره از اسانس اسطوخودوس را در یک کاسه آب داغ بریزید و بخار آن را استنشاق کنید تا اضطراب را از بین ببرد یا با چند قطره از روغن اسطوخودوس شانه ها، پشت و گردن را ماساژ دهید.

✅ درمان مشکلات تنفسی

روغن اسطوخودوس برای کاهش مشکلات تنفسی استفاده می شود. این روغن خواص ضد التهابی دارد و برای جلوگیری از حملات آسم کمک می کند. تحقیقات انجام شده در  سال ۲۰۱۴ در مجله علوم زندگی  نشان داد که استنشاق اسانس اسطوخودوس می تواند به از بین بردن  التهاب راه های هوایی آلرژیک و  درمان آسم کمک کند.
به علاوه، روغن اسطوخودوس می تواند مشکلات تنفسی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا، برونشیت و عفونت های گلو  را درمان کند.  ۵ یا ۶ قطره از روغن اسطوخودوس را در ۲ قاشق غذاخوری روغن حامل مانند روغن جوجوبا یا روغن زیتون مخلوط کنید و  به آرامی  این مخلوط را بر روی قفسه سینه بریزید و ماساژ دهید. دو بار در روز برای چند روز انجام دهید. همچنین می توانید بخار آن را استنشاق کنید.

✅ ضد درد

روغن اسطوخودوس یک روغن ضد درد است و همچنین خواص ضد التهابی دارد که می تواند به کاهش درد، تورم و التهاب کمک کند. شما می توانید از آن برای درمان درد عضلات، درد ساق پا، درد مفاصل و حتی درد کمر استفاده کنید. چند قطره از روغن اسطوخودوس را با روغن زیتون مخلوط  کنید تا درد مفاصل و عضلات را تسکین دهد. یا چند قطره از روغن اسطوخودوس به آب گرم اضافه کنید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در آن بنشید تا درد کاهش یابد.

✅ درمان عفونت استاف
عفونت استاف ناشی از باکتری استافیلوکوک را می توان با روغن اسطوخودوس درمان کرد و آن به دلیل به خواص ضد میکروبی و ضد التهابی قوی آن است. باکتری استافیلوکوک می تواند مشکلات پوستی از جمله جوش، زرد زخم، و سلولیت را درمان کند.

۲ یا ۳ قطره روغن اسطوخودوس را بر روی منطقه آسیب دیده بزنید. به مدت ۳۰ دقیقه  قرار دهید. دو بار در روز برای چند روز بمالید یا چند قطره از روغن اسطوخودوس را در ۱ قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا ریخته در منطقه آسیب دیده بزنید و  ۱ ساعت بعد با آب ولرم بشوئید.

✅ از بین بردن بوهای نامطبوع

عطر شیرین اسانس اسطوخودوس می تواند بوی بدن را از بین برده، و همچنین بوهای نامطبوع در آشپزخانه، حمام، اتاق خواب و اتاق نشیمن را از بین می برد به علاوه، زمانی که از خوشبو کننده هوا استفاده می شود، باعث سردرد یا مشکلات تنفسی می شود. برای مبارزه با بوی بد بدن، چند قطره از روغن اسطوخودوس را به دوش حمام بزنید یا چند قطره از این روغن را به یک بطری اسپری آب بریزید و در مناطقی از بدن که عرق میکنید اسپری کنید.

✅ دفع حشرات

روغن اسطو خودوس به عنوان دفع کننده طبیعی حشرات کار می کند که حشراتی مانند کک، پشه، سوسک، پروانه و مگس را از اطراف شما می راند.  قبل از اینکه از این روغن استفاده کنید چند قطره از روغن اسطوخودوس را به نقاط نبض خود بزنید تا ببینید مناسب پوست شماست یا نه . اگر سبب تحریک پوست شود چند قطره از روغن اسطوخودوس را در یک روغن حامل مانند روغن آفتابگردان زده و به آرامی آن را  بر روی پوست بمالید.

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن اسطخودوس نوشاد

 

۳) روغن بابونه

روغن بابونه | ضد درد | ضد میکروب | ضد باکتری | پاک تن طب

بابونه گیاهی است با طبیعت گرم و خشک که دارای خواص بسیار زیاد است. بابونه برای پوست و مو مفید است و همچنین می‌تواند ناراحتی های معده را هم برطرف کند.

روغن بابونه نوشاد کمک فراوانی به برطرف شدن دردهای مفاصل و گرفتگی عضلانی می کند هم چنین روغن بابونه نوشاد یک ضد اسپاسم قوی است و شما می توانید با ماساژ روغن بابونه نوشاد با درد سیاتیم برای همیشه خداحافظی کنید

با شروع شدن فصل بهار و آغاز فصل گرده افشانی گیاهان محیط اطراف ما پر می شود از ذرات معلق گیاهان. همین ذرات معلق می‌توانند آلرژی ایجاد کنند برای درمان این نوع آلرژی ها حتما نباید از داروهای شیمیایی استفاده کرد چرا که روش های گیاهی و سالم تری هم برای درمان وجود دارند. مثلا می توانید از روغن بابونه نوشاد برای درمان استفاده کنید. همچنین روغن بابونه نوشاد به درمان دردهای مفاصل کمک فراوانی می کند.

کاربردهای روغن بابونه 

✅ ضد درد و التهاب

روغن بابونه نوشاد ضد سردرد و برطرف‌ کننده‌ی التهاب است. روغن بابونه نوشاد گرفتگی عضلات و ماهیچه‌ها را برطرف می‌کند و درمان مناسبی برای حملات آسم است. روغن بابونه نوشاد باعث کاهش دردهای شکمی و گرفتگی‌‌های عضلات این ناحیه می‌شود. به افرادی که از سندرم روده‌ی تحریک‌پذیر رنج می‌برند، توصیه می‌شود که حتما از این روغن استفاده کنند. روغن بابونه خاصیت آرام‌بخش دارد و برای کودکان خردسال که بی‌قراری می‌کنند، مناسب است. به خصوص این‌که به دلیل معطر بودن، کودکان نیز قادر به تحمل آن هستند.

بابونه باعث بهبود وضعیت خواب نوزادان و کودکان می‌شود و همین تاثیر را روی بزرگترها نیز دارد ولی بهتر است که فقط شب‌ها از آن استفاده شود. خاصیت آرام‌بخشی و خواب‌آوری این گیاه همانند مسکن‌ها نیست و می‌توان بعد از مصرف آن رانندگی کرد و برخی کارهای دشوار دیگر را نیز انجام داد. افرادی که از زخم معده و ناراحتی‌های معده‌ای ـ روده‌ای رنج می‌برند، بهتر است حتما از آن استفاده کنند. دردهای عضلانی که در اثر فشار زیاد به وجود می‌آیند، با این روغن رفع می‌شوند

✅ ضد میکروب

روغن بابونه نوشاد می‌تواند دردهای عضلانی که در اثر کشیدگی و پیچیدگی عضلات به وجود می‌آیند را برطرف سازد. بابونه حاوی موادی است که ضد میکروبی هستند. این گیاه می‌تواند مواد سمی باکتریایی را غیرفعال کند. یک مقدار بسیار اندک از روغن بابونه با گونه‌ای فعال از باکتری‌های مضر مثل استافیلوکوکال و استرپتوکوکال مقابله می‌کند. بابونه به تنهایی عفونت‌های داخلی را رفع می‌کند و از التهابات ناشی از آن‌ها می‌کاهد

✅ خواص درمانی متعدد

روغن بابونه نوشاد که از گل آن استخراج می‌شود، دارای خواص درمانی زیادی است و مصارف متعددی دارد. این روغن حاوی ترکیباتی است که خواص ضد التهابی، آنتی‌بیوتیک و ضد افسردگی دارد و از آن به منظور رفع درد معده، برطرف کردن بوی عرق بدن یا بوی پا، درمان انقباضات عضلانی، بهبود عملکرد دستگاه گوارش، هضم بهتر مواد غذایی و درمان بیماری‌های انگلی استفاده می‌شود.

روغن بابونه هم‌چنین خاصیت انرژی بخشی و نیروزایی دارد و از آن برای درمان برخی مشکلات عصبی و بهبود زخم استفاده می‌شود. تنظیم فشار خون، کاهش تورم رگ‌های ملتهب، تصفیه‌ی بدن و درمان عفونت‌های ادراری از دیگر خواص مهم این روغن محسوب می‌شود. این روغن بهترین دارو برای بیماران مبتلا به آلرژی، سنگ کلیه، نفخ معده، استخوان درد، اختلالات کبدی، درد دندان، سردرد و عفونت‌های سینوسی به شمار آمده و با تصفیه‌ی خون و سایر ارگان‌ها، مقاومت بدن را افزایش می‌دهد. روغن بابونه برای رفع کمردرد، درد مفاصد و نقرس هم مفید است

✅ ضد باکتری

با توجه به تحقیقات به عمل آمده در دانشگاه مِری‌لند، این گیاه خاصیت ضد باکتریایی، ویروسی و قارچی دارد. حتی گروهی از دانشمندان به این نکته‌ی مهم پی بردند که بابونه باعث آرامش اعصاب افراد مبتلا به اختلال ADHD می‌شود.

آنتی‌هیستامین‌ها همواره جزو داروهای پر حاشیه و بحث‌برانگیز بوده‌اند مخصوصا در بهار، آنتی‌هیستامین‌ها برای مقابله با علایمی مثل خارش، عطسه و آب ریزش بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ولی در کنار تمام این مزایا همواره مضراتی نیز به همراه دارند، در حالی که استفاده از بابونه به عنوان داروی رفع این علایم، مضرات فوق را در پی نخواهد داشت. روغن بابونه هم مطمئن و بی‌خطر است و هم درمان‌کننده‌ی خوبی به شمار می‌‌رود؛ مخصوصا برای افرادی که از آلرژی رنج می‌برند.

✅ رفع مشکلات پوستی

بابونه برای رفع مشکلات پوستی مثل درماتیتیس و اگزما بسیار مفید است و به دلیل دارا بودن «آزولِن» به سرعت مراحل درمان را شروع می‌کند. ترکیب روغن بابونه با سایر روغن‌های پوست صورت باعث به وجود آمدن یک تمیزکننده‌ی مناسب برای پوست‌های خشک می‌شود. در اغلب شامپوها از بابونه استفاده می‌‌شود چرا که باعث درخش و براق شدن موها می‌شود.

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن بابونه نوشاد

 

۴) روغن بادام تلخ

روغن بادام تلخ نوشاد | پاک تن طب

بادام یکی از مغز های پرطرفدار در بین مردم است که اغلب در دو نوع شیرین و تلخ وجود دارد. روغن بادام تلخ نوشاد یکی از روغن هایی است که اغلب برای افزودن عطر و بوی بادام به محصولات آرایشی و مراقبتی برای پوست مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن در مقادیر کم به دیگر روغن های مهم و ضروری، کرم و صابون اضافه می شود. اگرچه استفاده از این روغن در مقادیر کم می تواند دارای فواید زیادی به همراه دارد اما استفاده زیاد از آن ممکن است سمی باشد و حتی در برخی موارد کشنده می باشد. روغن بادام تلخ نوشاد به عنوان یک مرطوب کننده قوی به حساب می آید و با همین خاصیت میتواند به رفع ترک های پوستی کمک فراوانی کند.

اصولا افراد در سنین بالا با درد مفاصل  مواجهه می شوند که در بعضی موارد به شدت آزاردهنده می شود اما ما به شما روغن بادام تلخ نوشاد را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید با ماساژ روغن بادام تلخ نوشاد بر بدن از شدت درد مفاصل خود کم کنید.

روغن بادام تلخ نوشاد به راحتی جذب شده و پوست شما را مرطوب می کند که به عنوان یک مرطوب کننده بسیار عالی عمل کرده و برای پوست های خشک و حساس ایده آل است و از اشعه های مضر UV محافظت می کند. دانشمندان و محققین در طی مطالعات و تحقیقات دریافته اند که این روغن اثر بسزایی در درمان خشکی، ترک و شقاق پوست داشته که از آسیب های پوستی جلوگیری کرده و سلول های پوست را ترمیم می کند. همچنین باعث از بین رفتن لک های پوستی شده و افرادی که در فصول سرد پوست و بدنشان شقاق می شود اگر با روغن بادام تلخ شقاق را چرب کنند از سایر چربی ها زودتر شقاق را بهبود می بخشد. برای از بین بردن بوی بد پا و زیر بغل و آلت تناسلی بسیار مفید است. چکاندن روغن بادام تلخ در گوش باعث رفع صدا، درد و ورم گوش می شود.

کاربردهای روغن بادام تلخ

✅ خواص روغن بادام تلخ برای پوست و مو و درمان انواع بیماری ها

با استفاده صحیح از این روغن می توانید تمام خواص روغن بادام تلخ و فواید درمانی آن را دریافت کنید. این روغن برای سلامت پوست و درمان عفونت های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد و از دیگر خواص آن می توان به ضد ویروس، ضد قارچ و ضد باکتری بودن آن اشاره کرد. این روغن همچنین دارویی عالی برای از بین بردن کرم های روده می باشد

✅ خاصیت تب بر بودن روغن بادام تلخ نوشاد

از زمان های باستان، عناصر تلخ همیشه به عنوان داروی تب بر مورد استفاده قرار می گرفتند. از آنجا که عناصر تلخ دارای ترکیبات آلکالین می باشند و دارای ماهیت سمی بودن هستند. این سمی بودن و تلخی بطور موثر مانع از رشد عفونت بدلیل باکتری یا ویروس ها در بدن می شوند و در نتیجه باعث می شوند تب بدن کاهش یابد. به همین دلیل روغن بادام تلخ در دوز های خیلی کم به عنوان داروی تب بر برای تب های خیلی شدید مورد استفاده قرار می گیرد.

✅ آرامبخش

ترکیب سمی گلیکوسید موجود در روغن بادام تلخ، بر اعصاب تاثیر می گذارد و آن ها را بی حس می سازد و دردها را تسکین می بخشد. به همین دلیل دارای تاثیرات بی حسی می باشد. از این روغن برای بی حسی تنها باید بطور موضعی استفاده کرد. برای بی حسی هرگز این روغن را نخورید زیرا ممکن است کشنده باشد

✅ سلامت پوست و مو

اگر از روغن بادام تلخ که با آب ترکیب شده است و رقیق شده است بطور موضعی بر روی پوست و مو استفاده کنید می توانید پوست و موی خود را در برابر عفونت ها حفظ کنید. روغن بادام تلخ دارای خواص فراوانی برای پوست و مو می باشد  به همین دلیل در انواع کرم های مرطوب کننده، کرم ضد پیری ، ضد آفتاب و پاک کننده صورت و مو مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین خواص روغن بادام تلخ برای پوست آبرسانی آن می باشد. بنابراین برای پیشگیری ااز چین و چروک پوست ، درمان ترک دست بدلیل سرما زدگی و تیره شدن پوست از دیگر خواص این روغن می باشد

خواص روغن بادام تلخ نوشاد برای سلامتی به ویژگی های تب بر، ضد باکتری، ضد قارچ، آرامبخش، بیهوشی، ملین، ضد سرطان و ضد اسپاسم نسبت داده می شود. ۵۰% از روغن بدست آمده از بادام تلخ حاوی سه مولفه اصلی بنزوآلدهید، گلیکوسید و هیدروژن سیانید می باشند، در حالی که ۵۰% دیگر آن حاوی اسید های چرب اشباع نشده و دیگر مولفه های مشابه به روغن بادام شیرین هستند. تشخیص بادام تلخ از بادام شیرین از روی ظاهر کاری بسیار دشوار است.

خواص دارویی روغن بادام تلخ

✅ از بین بردن چین و چروک پوست  با استفاده از ماساژ این روغن روی پوست صورت

✅ درمان ترک خوردگی پوست دست در اثر سرمازدگی

✅ درمان زخم هایی که نیاز به چرب کردن و ضد عفونی کردن دارند

✅ درمان سیاه سرفه

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن بادام تلخ نوشاد

 

۵) روغن بادام شیرین

روغن بادام شیرین نوشاد | پاک تن طب

روغن بادام شیرین نوشاد یکی از همه کاره ترین روغن ها برای پوست به حساب می آید. روغن بادام نوشاد خاصیت نرم کنندگی و ضد لک برای پوست دارد. روغن بادام شیرین نوشاد سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی است. این روغن یک نرم کنده فوق العاده برای پوست شماست و همانطور که روغن بادام نوشاد خاصیت چرب کردن و رطوبت رسانی به پوست را دارد، در عین حال یک روغن سبک است که شما با استفاده از آن روی پوست خود احساس چربی فراوان نمی کنید.

خواص روغن بادام شیرین نوشاد

✅ برای رفع سرفه های پیاپی موثر است

✅ طراوت و شادابی را به پوست بازمیگرداند و به رفع ترک پوستی کمک میکند

✅ رفع سیاهی دور چشم

✅ سکین دهنده اسپاسم عضلانی

✅ رفع لکه های پوستی و کک و مک

مزایای روغن بادام شیرین نوشاد برای پوست

✅ یک ماده ضدپیری است

روغن بادام شیرین به کاهش خطوط ریز و علائم پیری در پوست های آسیب دیده از آفتاب کمک می کند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ نشان می دهد که روغن بادام دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضدالتهابی، تقویت کننده سیستم ایمنی و کاهندگی اثر زخم است. برای استفاده از این روغن به تنهایی، چند قطره از آن را بین کف دست هایتان بمالید تا گرم شود و سپس به آرامی روی پوست تمیز، ماساژ دهید.

✅ پوستتان را با رطوبت، اشباع می کند

روغن بادام، رطوبت پوست را حفظ می کند و در درمان خشکی، التهاب و خارش پوست موثر است. از آنجا که چربی ها در روغن بادام، عمدتاً اشباع نشده هستند، پوستتان آنها را بسرعت جذب می کند و در نتیجه رطوبت را حفظ می نماید. شما می توانید روغن بادام را در محصولات آرایشی مختلفی پیدا کنید اما در صورت تمایل به استفاده از روغن بادام خالص این کار را پس از حمام یعنی هنگامی که پوست، تازه هیدراته شده است انجام دهید.

✅ پوست تحریک شده را تسکین می دهد

زینک موجود در روغن بادام آن را به یک ماده ایده آل برای تسکین راش های پوستی، از جمله پسوریازس و اگزما تبدیل می کند. بدن ما برای سرعت بخشیدن به زمان ترمیم به زینک وابسته است. توصیه می شود اگر پوست حساس و تحریک پذیر دارید در یک وان آب گرم که ۴/۱ فنجان روغن بادام شیرین به آن اضافه کرده اید به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بمانید.

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن بادام شیرین نوشاد

 

۶) روغن تخم کدو

روغن-تخم-کدو نوشاد | پاک تن طب

از بارز ترین مشخصات روغن تخم کدو نوشاد می توانیم به پیشگیری از بیماری پروستات اشاره کنیم. روغن تخم کدو نوشاد مشکلات ناشی از بزرگی پروستات و تکرر ادرار ناشی از بزرگی پروستات را درمان می کند. شما می توانید با مصرف روزانه روغن تخم کدو از بزرگ شدن پروستات جلوگیری کنید و همچنین مشکلات ناشی از دفع ادرار را هم کنترل نمایید.

روغن تخمه ‌کدو، حاوی یکی از بهترین انواع چربی به نام اسیدهای چرب امگا۳ هستند. این تخمه و روغن آن، مقداری امگا۶ و ۹ هم دارند. از این رو مصرف حجم متعادلی از آن به بیماران قلبی، دانش‌آموزان و دانشجویان، افراد افسرده، مادران شیرده و خانم‌های باردار برای رشد بهتر سلول‌های مغزی جنین آنها، توصیه می‌شود.

خواص درمانی روغن تخم کدو نوشاد

✅ مفید برای پروستات

✅ جلوگیری از پوکی استخوان

✅ تنظیم قند خون

✅ پیشگیری و بهبود هایپرپلازی خوش خیم پروستات

✅ افزایش میل جنسی آقایان

✅ رفع اختلالات دفع ادرار

تأثیر تخم و روغن کدوی طبی در سلامت پروستات مردان:

هپیروتروفی خوش خیم پروستات (BPH) که در مردان مسن بالای ۵۰ سال دیده می شود شامل بزرگ شدن غده ی پروستات است. یکی از فاکتورهای دخیل BPH یعنی تحریک شدید سلول های پروستات از طریق هورمون تستوسترون و دی هیدروتستورون (DHT) است.

مواد موجود در روغن تخم کدو از جمله کاروتنوئیدها تکثیر سلول های غیر متعارف را متوقف می کند و همچنین تخم کدو و روغن آن حاوی مقادیر بالایی ار عنصر روی است و به همین دلیل تأثیر بسزایی در تأمین سلامت پروستات دارد.

تخم کدو و روغن آن در حفظ سلامت استخوان نیز نقش داشته و باعث افزایش دانسیته ی استخوان می گردد و از پوکی استخوان جلوگیری می نماید. اگرچه اغلب در گذشته گمان بر این بود که پوکی استخوان بیماری زنان یائسه بوده ولی در بسیاری از مردان مسن نیز وجود دارد و تقریباً ۲۰ تا ۲۵% شکستگی های لگنی مردان مسن نیز مربوط به پوکی استخوان آنها است.

طی بررسی هایی که بر روی ۶۰۰ مرد محدوده ی سنی ۴۵ تا ۸۴ سال در آمریکا و در مرکز پزشکی واشنگتن صورت گرفته مشخص شده که مصرف پایین روی در رژیم غذایی آنها میزان مواد معدنی در خون را پایین آورده و به بروز بیماری استئوپوروز در استخوان لگن و ستون فقرات منجر می گردد. و با مصرف مواد معدنی و روغن کدو توانستند تعدادی از این افراد را دوباره در دراز مدت از این بیماری رهایی دهند. همچنین این ماده (روغن تخم کدو) در التهاب مفاصل نیز کاربرد دارد و در بررسی های حیوانی با مقایسه تأثیر تخم کدو در کاهش علائم التهاب با مصرف دارو (ایندومتاسین) مشخص شد که تخم کدو بر خلاف دارو سطوح چربی های تخریب شده (چربی های پر اکسید) را در سطح داخلی مفاصل افزایش نمی دهد که در حقیقت عارضه ی جانبی ناشی از دارو بوده و در پیشرفت التهاب مفاصل موثر است.

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن تخم کدو نوشاد

 

۷) روغن خراطین

روغن-خراطین-نوشاد | پاک تن طب

روغن خراطین که از نوعی کرم خاکی تهیه می شود و یکی از طبیعی ترین روغن ها محسوب شده که امروزه به عنوان یک راهکار طبیعی با نتایج شگفت انگیز برای افزایش اندازه اندام تناسلی مردان استفاده می گردد. این روغن هم برای خانم ها و هم برای آقایان مفید است و ورزشکاران از این روغن برای افزایش حجم عضلات خود استفاده می کنند. در حقیقت می توان گفت روغن خراطین یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه ها برای افزایش و حجیم شدن عضلات و بافت های بدن بوده و بدون بازگشت است. ترکیبات این روغن سرشار از امگا ۳، امگا ۶، امگا ۹ و پروتئین‌های فراوان است. خواص دارویی و درمانی روغن خراطین بسیار گسترده بوده، در ادامه این مطلب با خواص این روغن و طریقه مصرف آن بیشتر آشنا شوید. روغن خراطین تاثیر مستقیمی در حجیم و بزرگ تر کردن اندام های مختلفی دارد. بزرگ ترکردن اندام تناسلی آقایان از مهمترین خواص روغن خراطین می باشد.

روغن خراطین از بالاترین خلوص ممکن برخوردار بوده و تاثیر گذاری صدرصدی دارد. از مهمترین خواص روغن خراطین حجیم کردن اندام ها و قسمت های مختلف بدن است. حجیم کردن آ ل ت و افزایش طول و کلفتی آ ل ت تناسلی آقایان از مهمترین خواص روغن خراطین می باشد.

سال های سال در طب سنتی آسیا و اروپا، از روغن خراطین به عنوان بهترین درمان طبیعی کوچکی اندام ها استفاده می شده است. در طب سنتی از این روغن جهت افزایش رشد و حجم موضعی عضلات استفاده می گردیده که امروزه اثرات شگفت انگیز آن شناخته شده و جایگزین تمامی کرم های شیمیایی، بوتاکس ها و جراحی ها که همگی از عوارض بسیاری برخوردار است، شده است.

این مایع یک روغن حجم دهنده موضعی می باشد، کاملا طبیعی بوده و با همه پوستها سازگار است. روغن خراطین نسبتا غلیظ است و بوی مطبوعی دارد و جذب پوست می شود.

این محصول از بالاترین کیفیت و تاثیر گذاری ممکن برخوردار بوده و تاثیر گذاری آن تضمینی می باشد. متاسفانه در اکثر فروشگاه ها محصولات تقلبی فراوانی را به نام روغن خراطین به فروش می رسانند که فاقد هرگونه خاصیت تاثیرگذاری می باشند. عموم این محصولات بوی زننده و بسیار ناخوشایندی دارند متاسفانه فروشندگان این محصولات، بوی تند و زننده این محصولات را نشانه کیفیت آنها عنوان می کنند. روغن خراطین ۱۰۰% دارای رایحه ای خوشایند بر پایه ی کنجد با خواص بزرگ کنندگی می باشد.

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن خراطین نوشاد

 

۸) روغن دارچین نوشاد

روغن دارچین نوشاد | پاک تن طب

روغن دارچین نوشاد خاصیت ضد التهابی، ضد اسپاسم و ضد عفونی کنندگی دارد و به برطرف کردن درد و بهبود دردهای مفصلی کمک می کند. با ماساژ  روغن دارچین نوشاد بر روی عضلات بدن می توانید تا حد قابل ثوجهی از شدت درد کم کنید. روغن دارچین نوشاد یک ضدعفونی کننده و آنتی بیوتیک قوی است.

استفاده خوراکی به میزان۲/۱ قاشق مرباخوری در روز از پودر دارچین همراه با استفاده موضعی از روغن دارچین در کل موارد تاثیر آن را افزایش خواهد داد.

✅ کلیه ها را گرم کرده و ضعف کمر و پا را از بین می برد.

✅ باز کننده عروق است و جریان خون را بهبود می بخشد.

✅ دارای خاصیت آنتی اکسیدان و آنتی موتاژن (ضد جهش) که ارتباط نزدیکی با خواص ضد سرطانی دارد، می باشد.

✅ خاصیت ضدالتهابی، ضدعفونی کننده و ضداسپاسمی دارد.

✅ نفخ و یبوست را از بین می برد.

✅ با خستگی مفرط، ضعف و افسردگی مقابله می کند.

✅ برای سیستم گوارشی مفید است و با سرماخوردگی و آنفلوآنزا مبارزه می کند.

✅ گردش خون را بهبود می بخشد و به عملکرد مغز نیز کمک می کند.

✅ نقش مهمی در مقابله با اختلالات قلبی دارد.

✅ درد و سفت شدن عضله و مفصل ها را برطرف می کند.

✅ سردردهای ناشی از سرما را تسکین می دهد.

✅ با متوقف کردن خون ریزی، به روند بهبود کمک می کند.

✅ با دارابودن خاصیت آنتی اکسیدانی، ضدمیکروبی، ضدالتهابی و ضدتوموری درمان دیگری برای سرطان کلورکتال، ملانوما و لنفوم است.

✅ از روغن دارچین برای درمان عفونت ها و ناراحتی پوستی از جمله تومورهای خوش خیم استفاده موضعی می شود.

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن دارچین نوشاد

 

۹) روغن رازیانه

روغن-رازیانه-نوشاد | پاک تن طب

رازیانه یک گیاه دارویی است که طبع گرم و خشک دارد و دارای خاصیت بسیاری است. گیاه رازیانه دارای مقدار زیادی ویتامین سی، منگنز، آهن، فولات و فیبر می باشد. مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند می توانند گاهی از دمکرده رازیانه استفاده کنند چرا که باعث ازدیاد شیر در مادران می شود. روغن رازیانه نوشاد دارای اهمیت فراوانی در طب سنتی است و کاربرد فراوانی در درمان بیماری هایی از قبیل اسپاسم عضلانی، دفع سنگ کلیه و مثانه دارد و همچنین کمک به ازدیاد شیر مادران می کند. روغن رازیانه نوشاد به تقویت معده و تقویت بینایی در افراد کمک فراوانی می کند.

✅ یکی از بهترین روغن ها برای از بین بردن موهای زائد بدن

✅ یکی از بهترین نرم کننده های پوست دست و بدن

✅ ضد چین و چروک و جوان سازی پوست

✅ شاداب کننده و درمان پوست های خسته و گرفته

✅ مناسب برای ماساژ درمانی

✅ مناسب برای دردهای مفصلی مانند آرتروز و همچنین درمان انواع انقباضات عضلانی که منجر به گرفتگی ماهیچه‌ها می شود

✅ درمان ترک های پوستی به هنگام کاهش و اضافه وزن

✅ درمان زنبور گزیدگی

✅ روغن رازیانه محرک اعصاب بوده و استشمام رایحه آن روشی مؤثر در افزایش حافظه و پویایی ذهن است.

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن رازیانه نوشاد

 

۱۰) روغن زنجبیل

روغن-زنجبیل-نوشاد | پاک تن طب

زنجبیل گیاهی است که قرن هاست که مورد استفاده بشر است .این گیاه منبع غنی از ویتامین ها پتاسیم فسفر آهن کلسیم روی و بتاکاروتن است. روغن زنجبیل نوشاد از گیاه زنجبیل به دست می‌آید این روغن رنگ طلایی دارد و دارای خاصیت درمانی زیادی است. روغن زنجبیل نوشاد برای رفع ناراحتی های شکمی سوء هاضمه و هم چنین برای درمان نفخ شکم گرفتگی های عضلانی بواسیر و مشکلات مربوط به روده مفید است.

استفاده مهم و اساسی از روغن زنجبیل نوشاد به عنوان مسکن درد است در واقع اگر به دنبال یک داروی طبیعی برای آرام کردن درد می گردید روغن زنجبیل نوشاد همان چیزی است که لازم دارید. همچنین زنجبیل خاصیت گرم کنندگی و آرام بخشی دارد. اما زنجبیل بیشتر به خاطر خواص مفیدش در سیستم هاضمه انسان ها معروف است. مشکلاتی مثل سو هاضمه، حالت تهوع، نفخ شکم و دلپیچه را می توان با روغن زنجبیل نوشاد به خوبی درمان کرد.

فواید روغن زنجبیل نوشاد

✅ زنجبیل و مشکلات روده و معده

روغن زنجبیل نوشاد برای کسانی که بخواهند اشتهایشان را زیاد کنند مفید است. روغن زنجبیل هضم غذا را بسیار آسان می کند و دشمن سوء هاضمه و مشکلات گوارشیست.

✅ روغن زنجبیل برای مسمویت غذایی

به علت خاصیت ضدعفونی کننده و بادشکنی زنجبیل روغن زنجبیل  نوشاد به خوبی مسومیت های غذایی را برطرف می کند. عفونت های داخلی و اسهال خونی را با روغن زنجبیل به خوبی درمان کنید.

✅ آرام بخش درد

روغن زنجبیل  نوشاد درد را به واسطه کاهش پروستاگللاندین ها کاهش می دهد. پروستاگلاندین ها ترکیباتی هستند که عامل درد در بدن می شوند.

✅ بیماری های قلبی

مصرف روزانه و متعادل روغن زنجبیل  نوشاد کلسترول خون را کم می کند. احتمال تصلب شرایین را پایین می آورد.

✅ روغن زنجبیل و فشار خون

اگر به طور مداوم روغن زنجبیل نوشاد  مصرف کنید احتمال ابتلا به فشار خون را تا ۸۵ درصد کاهش می دهید. زنجبیل کانال های کلسیم را می بندد واین کار فشار خون را پایین می آورد.

✅ زنجبیل و بیماری های تنفسی

روغن زنجبیل نوشاد برای آسم، تنگی نفس برونشیت و سرفه های شدید بسیار مفید است. خلط را از سینه خارج می کند کافیست روزانه زنجبیل مصرف کنید تا دچار آنفولانزا هم نشوید.

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن زنجبیل نوشاد

 

۱۱) روغن زیره سبز

روغن-زیره-سبز | پاک تن طب

در دنیای امروز با توجه به تغییر کیفیت غذاها و همینطور تغییر شرایط ٖآب و هوایی رو به زوز با پیشرفت بیماری هایی از قبیل سرطان  ها و بیماری هایی قلبی و افسردگی مواجه هستیم. اما خود ما می توانیم کاری کنیم تا شرایط به وجود آمده را تا حدی کنترل کنیم. استفاده از روغن ها و گیاهان دارویی به بهبود کیفیت زندگی کمک بسیاری می کند.

روغن زیره سبز نوشاد با داشتن آنتی اکسیدان از بروز انواع سرطان ها در بدن ما جلوگیری می کند. روغن زیره سبز نوشاد به سلامت کلیه و کبد نیز کمک فراوانی می کند. روغن زیره سبز نوشاد از جمله موادی است که متابولیسم را در بدن افزایش می دهد و باعث بالا رفتن سوخت و ساز در بدن می شود. مصرف روزانه این روغن شما را به سمت کاهش وزن می برد. برای مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند ما روغن زیره سبز نوشاد را پیشنهاد می کنیم چرا که با مصرف روغن زیره سبز نوشاد شیر آنها افزایش پیدا می کند.

خواص روغن زیره سبز نوشاد

✅ افزایش متابولیسم و گرمای بدن

✅ بهبود بیماری‌ها تنفسی مثل برونشیت و آسم

✅ حفظ سلامتی معده و روده، کبد و کلیه‌ها

✅ خاصیت مشابه آنتی هیستامین و در نتیجه جلوگیری از لخته شدن خون

✅ قابض و خشک کننده است

✅ ضد تشنج است

✅ برای برطرف کردن بیماری صرع مفید است

✅ در دفع گاز معده موثر است

✅ قاعده آور است

✅ عرق آور است

✅ ترشحات زنانگی را برطرف می کند

✅ برای برطرف کردن سوءهاضمه مفید است

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن زیره سبز نوشاد

 

۱۲) روغن سیاهدانه

روغن سیاهدانه نوشاد | پاک تن طب

سیاهدانه خواص بسیاری دارد و برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است به طوریکه در کتب و احادیث اسلامی هم به مصرف سیاهدانه تاکید شده است. مواد معدنی و ویتامین هایی که در سیاهدانه وجود دارد از بروز بیماری های دیابت، سل، بیماری های قلب و عروق و کم خونی و میگرن جلوگیری می کند. روغن سیاهدانه نوشاد آهن فراوانی دارد که می تواند از بروز کم خونی جلوگیری کند و همینطور سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. روغن سیاه دانه نوشاد برای درمان درد مفاصل، درمان ریزش مو و مشکلات جنسی کاربرد بسیاری دارد.

استعمال بیرونی یا مالیدنی روغن سیاهدانه

✅ درمان سرفه های سرد ناشی از سرما، درد سینه و تنگی نفس

✅ خارج کردن جنین مرده و زنده و پرده های جنین

✅ درمان سیروز، آسیت و کبد چرب

✅ درمان لک و پیس صورت

✅ درمان گرفتگی های عضوی یا روده ها، دفع باد

✅ رفع خال، زگیل، ترک پوست بدن، پیسی، پسوریازیس و اگزمای ترشح دار ( که باید با کمی سرکه مخلوط شود)

✅ درمان فلج، درد سرد مفاصل، خواب رفتگی دست و پا و خستگی ها ی مزمن

✅ مالیدن (و نیز خوردن) روغن مخلوط با روغن زیتون و کندر برای افزایش نیروی جنسی مفید است.

✅ چکاندن روغن در بینی گرفتگی بینی را باز می کند و در فلج عصب صورتی موثر است.

استفاده خوراکی از روغن سیاهدانه

✅ خوردن روغن سیاه دانه به دفع سنگ های ادراری، سوزش ادرار و بزرگی پروستات موثر است.

✅ میزان مصرف خوراکی در سرد مزاجان تا ۸ گرم در روز و در گرم مزاج ها تا ۲ گرم است.

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن سیاهدانه نوشاد

 

۱۳) روغن سیر

روغن-سیر-نوشاد | پاک تن طب

روغن سیر نوشاد یک آنتی بیوتیک قوی است که به درمان قارچ های پوستی کمک می کند. همچنین روغن سیر نوشاد می تواند پایانی برای ریزش مو باشد و به رشد مجدد موها کمک کند و موهای سفید شده را به رنگ اولیه خود برمی گرداند.

سیر و روغن آن یک آنتی بیوتیک با کاربرد گسترده است و تعداد زیادی از انواع باکتریها از جمله گرم مثبت و منفی را از بین می برد. بسیاری از آنتی بیوتیک ها دارای طیف گسترده هستند اما بعضی مانند پنی سیلین فقط یکی از دو گروه باکتری های ذکر شده را می کشد. سیر ضد باکتری، قارچ، انگل، تک یاخته و ویروس می باشد که روی موش های صحرایی و سپس انسان اثرات آنتی بیوتیکی آن به اثبات رسیده است.

روغن سیر بر روی عفونت های قارچی انگشتان پا باعث از بین بردن عفونت های جلدی شده آن را بهبود می بخشد. دکتر هیرومیشی سومی یوشی از دانشگاه تگزاس می گوید سیر خام می تواند باعث سوختگی و آسیب بافت ها و باکتری های مفید شود لذا بهتر است آن را به صورت فرآوری شده یا به صورت روغن مصرف کرد.

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن سیر نوشاد

 

۱۴) روغن شترمرغ

روغن-شترمرغ-نوشاد | پاک تن طب

روغن شترمرغ یکی از شگفت انگیز ترین روغن های جهان است که به علت ریز مولکول بودن تقریبا شبیه اسیدهای چرب در پوست انسان است و نیز به جهت دمای ذوب پایین با سرعت فوق العاده ای بدون چربی دادن به پوست، جذب بدن می شود و منافذ پوست را مسدود نمی کند. لازم به ذکر است روغن شتر مرغ غنی از اکسیژن است و به همین علت است که در محل مورد استفاده و یا صدمه دیده باعث افزایش گردش جریان خون می شود.

ایجاد جوانی در پوست و زیبایی آن راه و روش هایی بسیار دارد که اصول طبیعی نتیجه ای بهتر و با کمترین عوارض را حاصل می کند که استفاده از روغن شتر مرغ یکی از آن هاست. روغن شترمرغ از زمان های بسیار قدیم برای بهبود بیماری پوستی مانند درماتیت، اگزما، پسوریازیس و … و نیز سایر مشکلات پوستی مانند لکه های قرمز روی پوست، خراشیدگی ها، خشکی پوست، سوختگی های سطحی، آفتاب سوختگی، ترک لب ها، موهای خشک و … کاربرد داشته است. روغن شترمرغ یک ضد التهاب بسیار قوی است. به همین علت این روغن برای آرتریت، دردهای روماتیسمی، دردهای عضلانی، بیماری های مفصلی و … استفاده می شود. روغن شترمرغ از امگا ۳ و امگا ۹ تشکیل شده است که از اسیدهای چرب ضروری می باشند. همچنین سرشار از ویتامین ها و اسیدهای آمینه می باشد. همه این موارد مسئول خاصیت ضد روماتیسمی این روغن می باشد. روغن شترمرغ یک مرطوب کننده بسیار مناسب برای پوست است که به سرعت توسط پوست جذب می شود و باعث حفظ سلامتی غشای پوست می شود. در حقیقت روغن شترمرغ به لایه های عمقی پوست نفوذ می کند و رطوبت پوست را برای مدت زمانی طولانی حفظ می نماید. بهتر است قبل از خواب صورت خود را به وسیله این روغن بپوشانید. تا در هنگام صبح از طراوت و شادابی ایجادشده بر روی پوست خود متعجب شوید.به افرادی که از خشکی بیش از حد پوست رنج می برند و پس از استحمام دچار خارش پوست می شوند توصیه می گردد پس از هر بار استحمام صورت و دست های خود را با روغن شترمرغ به خوبی  چرب کنند.     اسیدهای چرب ضروری موجود در روغن شترمرغ تقسیمات سلولی را القا می کنند و باعث بازسازی و رشد سلول های آسیب دیده پوست می شوند. تسریع روند بازسازی سلول ها به جوان سازی پوست کمک بسیاری می کند. در نتیجه با مصرف این روغن علائم پیرشدگی پوست مانند چین چروک ها، افتادگی زیر چشم ها، خطوط لبخند و … برطرف می شود. روغن شترمرغ باعث تمیز شدن پوست می شود و برای درمان جوش های ایجادشده بر روی پوست کاربرد دارد. همچنین سطح پوست را از قارچ هایی که بر روی سطوح پوست رشد می کنند می زداید و برای درمان بیماری پسوریازیس مناسب است  – برای از بین بردن جوش های صورت به مدت ۳-۲هفته روزی یک مرتبه پس از شست و شو با صابون های غیر محرک، روغن شترمرغ به خوبی در حدود یک دقیقه  روی پوست مالیده شود. لکه های پوستی زمان بیشتری برای بهبود نیاز دارند.   روغن شترمرغ باعث تمیز شدن پوست می شود و برای درمان جوش های ایجادشده بر روی پوست کاربرد دارد. همچنین سطح پوست را از قارچ هایی که بر روی سطوح پوست رشد می کنند می زداید و برای درمان بیماری پسوریازیس مناسب است.

خواص روغن شتر مرغ

✅ بهبود بیماری های پوستی

✅ التیام دردهای عضلانی

 مرطوب کننده

✅ جوان کننده پوست

✅ برطرف کننده آکنه

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن شترمرغ نوشاد

 

۱۵) روغن فلفل قرمز

روغن-فلفل-قرمز-نوشاد | پاک تن طب

روغن فلفل قرمز نوشاد باعث ترشح آدرنالین می شود. آدرنالین در بالا بردن دمای بدن نقش موثری دارد زیرا زمانی که دمای بدن بالا می رود متابولیسم افزایش پیدا می کند و همین موضوع باعث عرق کردن در افراد می شود و کالری بیشتری سوزانده می شود و در نتیجه منجر به عرق کردن می شود. همچنین استفاده از روغن فلفل قرمز نوشاد به برطرف کردن دردهای عضلانی و دردهای روماتیسمی کمک بسیاری می کند.

خواص روغن فلفل قرمز نوشاد

✅ گرم کننده عضلات

✅ افزایش گردش خون

✅ ضد درد

✅ کاهش درد های حاصل از تورم ماهیچه و مفاصل

✅ آماس کیسه های مفصلی را کاهش می دهد

✅ هر گونه نیشی که از پشه و یا حشرات مختلف وارد می شود را می توان توسط این ماده درمان کرد

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن فلفل قرمز نوشاد

 

۱۶) روغن فندق

روغن-فندق-نوشاد | پاک تن طب

روغن فندق نوشاد از آن روغن هایی است که شما می توانید با اطمینان خاطر استفاده کنید و تاثیر آن را ببینید. روغن فندق نوشاد را می توانید برای پرپشت کردن مو و مژه و ابرو استفاده کنید. روغن فندق نوشاد سرشار از ویتامین ای است و حتی شما می توانید از این روغن به عنوان یک پاک کننده آرایش استفاده کنید.

خواص روغن فلفل قرمز نوشاد

✅ گرم کننده عضلات

✅ افزایش گردش خون

✅ ضد درد

✅ کاهش درد های حاصل از تورم ماهیچه و مفاصل

✅ آماس کیسه های مفصلی را کاهش می دهد

✅ هر گونه نیشی که از پشه و یا حشرات مختلف وارد می شود را می توان توسط این ماده درمان کرد

نحوه و مقدار مصرف موضعی

جهت مژه و ابرو روزانه ۲ تا ۳ نوبت به محل ماساژ داده و بعد از ۲ تا ۳ ساعت شستشو شود.

جهت موی سر روزانه ۲ نوبت به موها وکف سر ماساژ داده و روز بعد شستشو شود.

در صورتیکه همزمان با روغن سیاهدانه مصرف شود در تأثیر و تثبیت اثر کمک خواهد شد.

استفاده از روغن فندق برای پوست و مو

روغن ماساژ:

روغن فندق به عنوان یک حامل که وظیفه ی جذب عطر و طعم و مواد تشکیل دهنده فعال از روغن های ضروری را دارد عمل می کند. این روغن برای ماساژ عالی است و احساس چربی بر روی پوست باقی نمی گذارد. این روغن قبل از اینکه روی بدن بلغزد یا ایجاد چربی نماید به پوست نفوذ می کند. روغن فندق به طور گسترده توسط درمانگران ماساژ برای از بین بردن درد جسمی یا روانی استفاده می شود

کرم زیبایی:

روغن فندق را می توان در کرم یا لوسیون استفاده نمود. این روغن به واقع یک  تغذیه کننده، مرطوب کننده، تسکین دهنده، سفت کننده و ضد پیری پوست است. به دلیل میزان بالای از ویتامین E موجود در روغن فندق، این روغن دیر فاسد میشود و در حدود ۲ سال در جای خشک و خنک قابل نگهداری است. بسیاری از زنان از این روغن به عنوان یک پاک کننده پوست فوق العاده ملایم استفاده میکنند

داروهای درمانی:

روغن فندق برای درمان آکنه و جلوگیری از ظهور دانه های سرسیاه استفاده می شود. این روغن برای افزایش سنتز کلاژن و الاستین کمک بسزایی می کند و همچنین باعث تحریک میکروسیرکولاسیون (تبادلات خون و مواد محلول در آن میان بافت و رگ) خون می شود.

تاثیرات بر روی مو:

روغن فندق برای درمان موهای خشک و آسیب دیده بسیار مفید است و آنها را از اثرات مضر خورشید نگاه میدارد. از روغن فندق برای تقویت مو و نرمی و درخشش آنها استفاده کنید. بسیاری از صابون ها، ژل ها و لوسیون های بدن موجود در بازار حاوی روغن فندق برای تغذیه و مراقبت از پوست شما می باشند

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن فندق نوشاد

 

۱۷) روغن کرچک

روغن-کرچک-نوشاد | پاک تن طب

روغن کرچک به این دلیل در علم پزشکی استفاده می شود که  زود تاثیر می گذارد. روغن کرچک نوشاد یک آبرسان قوی برای پوست است. روغن کرچک نوشاد را به پوستتان زده و ماساژ دهید تا زمانی که روغن جذب پوست شود. روغن کرچک نوشاد از جمله روغن هایی است که برای پوست و مو خاصیت فراوان دارد. روغن کرچک نوشاد همچنین خاصیت ملین دارد و با اثر ملین خود می تواند فرایند هضم غذا را سرعت ببخشد.

فواید روغن کرچک برای پوست

✅ از بین برنده آکننه

✅ تقویت ابرو و مژه

✅ لایه‌برداری

✅ آبرسان

✅ رشد موها

✅ ضدچروک زیر چشم

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن کرچک نوشاد

 

۱۸) روغن کنجد

روغن کنجد نوشاد به دلیل داشتن آنتی اکسیدان های طبیعی از ایجاد سرطان های گوناگون در بدن جلوگیری می کند. روغن کنجد نوشاد را می توانید هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی استفاده کنید. روغن کنجد نوشاد سرشار ار چربی های غیر اشباع است که کلسترول خون را کنترل می کند.

خواص روغن کنجد

✅ کاهش دهنده سطح کلسترول بد خون(LDL) و افزایش جذب کلسترول خوب(HDL)

✅ کاهش فشارخون در افراد مبتلا به فشار خون بالا

✅ جلوگیری از سرطان‌های سینه، پروستات و سرطان‌های دستگاه گوارش

✅ جلوگیری از تصلب شرایین و بسته شدن عروق

✅ جلوگیری از بروز سکته قلبی

✅ جلوگیری از بروز آب مروارید

✅ شفافیت و لطافت پوست به دلیل غنی بودن از ویتامین E

✅ مناسب برای سرخ کردن به دلیل مقاومت بالای حرارتی

✅ کاهش ابتلا به بیماری پارکینسون

✅ جلوگیری از بیماری‌های مفصلی و آرتروز

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن کنجد نوشاد

 

۱۹) روغن گل بنفشه

روغن-گل-بنفشه-نوشاد | پاک تن طب

روغن بنفشه نوشاد فواید بسیاری برای پوست و مو دارد. از ریزش مو و از سفید شدن مو ها جلوگیری می کند.روغن بنفشه نوشاد بهترین درمان برای سینوزیت است. روغن بنفشه نوشاد همچنین برای خشکی و خارش پوست تاثیر بسیاری دارد.

فواید روغن بنفشه

✅ برای رفع خشکی و خارش پوست

✅ مفید برای انواع سردرد و میگرن

✅ تب بر قوی

✅ رفع خشکی لب

✅ رفع شوره سر

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن گل بنفشه نوشاد

 

۲۰) روغن گل سرخ

روغن-گل-سرخ-نوشاد | پاک تن طب

 روغن گل سرخ نوشاد به طرز معجزه آسایی به رفع گرفتگی عضلانی و اسپاسم های عضلانی کمک می کند و همینطور برای درمان کشیدگی های  عضلانی و درد زیر شکم هم شما می توانید از روغن گل سرخ نوشاد استفاده کنید. روغن گل سرخ نوشاد تاثیر بسیاری در برطرف کردن جوش های پوستی و جای جوش دارد. و به بهبود زخم و جای زخم کمک فراوانی می کند

خواص  روغن گل سرخ

✅ برای درمان آکنه

✅ برای بهبود ناخن های شکننده

✅ برای درخشان کردن موهای کدر

✅ به عنوان مرطوب کننده پوست

✅ برای درمان آفتاب سوختگی

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن گل سرخ نوشاد

 

۲۱) روغن گل همیشه بهار

روغن-گل-همیشه-بهار-نوشاد | پاک تن طب

پوست شما از هر نوع که باشد نیاز به مراقبت فراوان دارد. روغن همیشه بهار نوشاد با داشتن ویتامین ها و مواد مغذی برای همه پوست ها مفید بوده و از ایجاد چین و چروک و پیری زود رس برای پوست جلوگیری می کند. روغن همیشه بهار نوشاد حس تازگی و طراوت را به پوست شما می دهد. همچنین روغن همیشه بهار نوشاد به علت داشتن ویتامین آ اثرات ضد التهاب دارد که حالت رخی و ورم و درد ناشی از آفتاب سوختگی را کم می کند.

خواص درمانی روغن همیشه بهار نوشاد

✅ درمان خشکی پوست

✅ رفع چین و چروک

✅ نرم کننده

✅ برطرف کننده و رفع افتادگی پوست

✅ رفع اگزما

✅ درمان جای سوختگی

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن گل همیشه بهار نوشاد

 

۲۲) روغن نعنا فلفلی

روغن-نعناع-فلفلی-نوشاد | پاک تن طب

روغن نعناع فلفلی نوشاد معمولا برای دردهای عضلانی گرفتگی بینی و دردهای شکمی استفاده می شود. روغن نعناع فلفلی نوشاد حاوی منتال است. بوییدن روغن نعناه فلفلی نوشاد باعث بهبود سرماخوردگی و عفونت های گلو می شود. منتول موجود در روغن نعنا فلفلی نوشاد دارای اثر انتی باکتریال قوی است.

نعناع  فلفلی نوشاد: ضد درد طبیعی

اگر انگشتتان جایی گیر کرده و درد می کند یا اینکه پایتان پیچ خورده و درد می کند! به نعنا فلفلی اعتماد کنید. عصاره ی روغنی نعنا فلفلی برای تسکین درد موثر است. به خاطر اینکه خاصیت ضدالتهابی دارد. دوم هم به خاطر اینکه حاوی «منتول» است که خاصیت خنک کنندگی دارد و مانند مسکن عمل می کند.

زمانی که ضربه ای به یکی از اعضای بدنتان وارد می شود دو قطره از این عصاره ی روغنی نعنا فلفلی را روی آن ریخته و ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست شود. هر روز دو تا سه مرتبه این کار را تکرار کنید تا درد از بین برود.

 نعناع فلفلی نوشاد برای مقابله با تعریق زیاد

برای برخی ها فرقی نمی کند که هوا سرد باشد یا گرم! مدام در حال عرق ریختن هستند. اگر شما هم جزو این افراد هستید از عطاری محلتان روغن نعنا فلفلی  نوشاد بخرید. روغن نعناع فلفلی نوشاد نیز باکتری های ساطع شده از عرق را ناکار می کند. اینروغن  سرشار از «منتول» است و خنکی و تازگی طولانی مدتی ایجاد می کند

نعناع فلفلی  نوشاد برای رفع خارش پوست

کهیر، زونا، آفت. عصاره ی نعنا فلفلی درمانی برای رفع خارش پوست محسوب می شود. این سبزی خواص مسکنی دارد و می تواند به سرعت خارش را رفع کند

نعناع فلفلی نوشاد  برای تسکین میگرن

روغنی نعناع فلفلی نوشادبرای هر دردی دواست. برای همین برای تسکین دردهای میگرنی نیز موثر است شما میتوانید روغن نعناع فلفلی نوشاد را به شقیقه هایتانبمالید تا میگرن شما آرام شود.

🔴 مطلب پیشنهادی: خرید اینترنتی روغن نعنا فلفلی نوشاد