روغن بادام تلخ نوشاد

بادام یکی از مغز های پرطرفدار در بین مردم است که اغلب در دو نوع شیرین و تلخ وجود دارد. روغن بادام تلخ نوشاد یکی از روغن هایی است که اغلب برای افزودن عطر و بوی بادام به محصولات آرایشی و مراقبتی برای پوست مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن در مقادیر کم به دیگر روغن های مهم و ضروری، کرم و صابون اضافه می شود. اگرچه استفاده از این روغن در مقادیر کم می تواند دارای فواید زیادی به همراه دارد اما استفاده زیاد از آن ممکن است سمی باشد و حتی در برخی موارد کشنده می باشد. روغن بادام تلخ نوشاد به عنوان یک مرطوب کننده قوی به حساب می آید و با همین خاصیت میتواند به رفع ترک های پوستی کمک فراوانی کند.

اصولا افراد در سنین بالا با درد مفاصل  مواجهه می شوند که در بعضی موارد به شدت آزاردهنده می شود اما ما به شما روغن بادام تلخ نوشاد را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید با ماساژ روغن بادام تلخ نوشاد بر بدن از شدت درد مفاصل خود کم کنید.

روغن بادام تلخ نوشاد به راحتی جذب شده و پوست شما را مرطوب می کند که به عنوان یک مرطوب کننده بسیار عالی عمل کرده و برای پوست های خشک و حساس ایده آل است و از اشعه های مضر UV محافظت می کند. دانشمندان و محققین در طی مطالعات و تحقیقات دریافته اند که این روغن اثر بسزایی در درمان خشکی، ترک و شقاق پوست داشته که از آسیب های پوستی جلوگیری کرده و سلول های پوست را ترمیم می کند. همچنین باعث از بین رفتن لک های پوستی شده و افرادی که در فصول سرد پوست و بدنشان شقاق می شود اگر با روغن بادام تلخ شقاق را چرب کنند از سایر چربی ها زودتر شقاق را بهبود می بخشد. برای از بین بردن بوی بد پا و زیر بغل و آلت تناسلی بسیار مفید است. چکاندن روغن بادام تلخ در گوش باعث رفع صدا، درد و ورم گوش می شود.

کاربردهای روغن بادام تلخ

✅ خواص روغن بادام تلخ برای پوست و مو و درمان انواع بیماری ها

با استفاده صحیح از این روغن می توانید تمام خواص روغن بادام تلخ و فواید درمانی آن را دریافت کنید. این روغن برای سلامت پوست و درمان عفونت های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد و از دیگر خواص آن می توان به ضد ویروس، ضد قارچ و ضد باکتری بودن آن اشاره کرد. این روغن همچنین دارویی عالی برای از بین بردن کرم های روده می باشد

✅ خاصیت تب بر بودن روغن بادام تلخ نوشاد

از زمان های باستان، عناصر تلخ همیشه به عنوان داروی تب بر مورد استفاده قرار می گرفتند. از آنجا که عناصر تلخ دارای ترکیبات آلکالین می باشند و دارای ماهیت سمی بودن هستند. این سمی بودن و تلخی بطور موثر مانع از رشد عفونت بدلیل باکتری یا ویروس ها در بدن می شوند و در نتیجه باعث می شوند تب بدن کاهش یابد. به همین دلیل روغن بادام تلخ در دوز های خیلی کم به عنوان داروی تب بر برای تب های خیلی شدید مورد استفاده قرار می گیرد.

✅ آرامبخش

ترکیب سمی گلیکوسید موجود در روغن بادام تلخ، بر اعصاب تاثیر می گذارد و آن ها را بی حس می سازد و دردها را تسکین می بخشد. به همین دلیل دارای تاثیرات بی حسی می باشد. از این روغن برای بی حسی تنها باید بطور موضعی استفاده کرد. برای بی حسی هرگز این روغن را نخورید زیرا ممکن است کشنده باشد

✅ سلامت پوست و مو

اگر از روغن بادام تلخ که با آب ترکیب شده است و رقیق شده است بطور موضعی بر روی پوست و مو استفاده کنید می توانید پوست و موی خود را در برابر عفونت ها حفظ کنید. روغن بادام تلخ دارای خواص فراوانی برای پوست و مو می باشد  به همین دلیل در انواع کرم های مرطوب کننده، کرم ضد پیری ، ضد آفتاب و پاک کننده صورت و مو مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین خواص روغن بادام تلخ برای پوست آبرسانی آن می باشد. بنابراین برای پیشگیری ااز چین و چروک پوست ، درمان ترک دست بدلیل سرما زدگی و تیره شدن پوست از دیگر خواص این روغن می باشد

خواص روغن بادام تلخ نوشاد برای سلامتی به ویژگی های تب بر، ضد باکتری، ضد قارچ، آرامبخش، بیهوشی، ملین، ضد سرطان و ضد اسپاسم نسبت داده می شود. ۵۰% از روغن بدست آمده از بادام تلخ حاوی سه مولفه اصلی بنزوآلدهید، گلیکوسید و هیدروژن سیانید می باشند، در حالی که ۵۰% دیگر آن حاوی اسید های چرب اشباع نشده و دیگر مولفه های مشابه به روغن بادام شیرین هستند. تشخیص بادام تلخ از بادام شیرین از روی ظاهر کاری بسیار دشوار است.

خواص دارویی روغن بادام تلخ

✅ از بین بردن چین و چروک پوست  با استفاده از ماساژ این روغن روی پوست صورت

✅ درمان ترک خوردگی پوست دست در اثر سرمازدگی

✅ درمان زخم هایی که نیاز به چرب کردن و ضد عفونی کردن دارند

✅ درمان سیاه سرفه

🔴 کاربرد موضعی: درمان لک های پوستی- ضد درد مفاصل و روماتیسم – رفع خشکی

🔴 عوارض جانبی: در بیماری های پوستی ناشی از حساسیت با احتیاط مصرف شود.

🔴 شرایط نگهداری: در جای خشک و خنک و در دمای ۰ – ۳۰ درجه و دور از نور مستقیم آفتاب

🔴 تداخلات دارویی: مشاهده نشده است.

🔴 موارد منع مصرف: مصرف خوراکی ممنوع است. مصرف در اطراف چشم ممنوع می باشد.

🔴 دستور مصرف: روزانه ۳-۲ نوبت بر روی موضع ماساژ داده شود.

🔴 طبیعت: از نظر طب سنتی مغز آن در آخر اول گرم و خشک و روغن آن در اول دویم گرم و مایل به رطوبت است.