درباره آنتالیا

تعطیلات اصلی تعطیلات دریای مدیترانه، منطقه دوست داشتنی تور آنتالیا از تبریز با یک خط ساحلی با شکوه از سواحل و کوه های سنگی است که کوههای تورو قوی آن را با منظره ای باشکوه ارائه می دهند. آنتالیا یک شهر جذاب است که تنها در حدود 50 متر ارتفاع دارد، با بلوک های سایه دار، کف خرما، یک برنده جایزه و دوران قدیمی زیبا که دارای خیابان های باریک، پیچ و تاب و خانه های عجیب و غریب، قدیمی و قدیمی در کنار دیوارهای شهر از زمان تأسیس آن در قرن 2 قبل از میلاد توسط آتالوس دوم، پادشاه پرگامون که به نام شهر اتیلای بعد از خود نامگذاری کرده بود، دارای تاریخ مستمر بوده است. رومی ها، بیزانس ها و سلجوقی ها قبل از اینکه تحت حکومت عثمانی قرار بگیرند، شهر را اشغال کردند.

 

مکان های مورد علاقه در آنتالیا

موزه ها در آنتالیا

موزه باستان شناسی: باقی مانده از دوران پالئولیت به عثمان تایمز، این یکی از مهم ترین موزه های منطقه مدیترانه است. (روزانه روزانه بجز دوشنبه باز می شود.

موزه آتاتورک: این موزه، اشیایی که توسط آتاتورک، بنیانگذار جمهوری تور زمینی آنتالیا ترکیه استفاده می شود، نمایش داده می شود. (روزانه به جز روزهای دوشنبه باز می شود.

موزه سونایان کیراک: این موزه به موسسه تحقیقاتی فرهنگ مدیترانه متصل است.

سایت های تاریخی و اقامت در آنتالیا

دیوارهای شهر باستان: از زمان تأسیس آن در قرن 2 قبل از میلاد، آنتالیا تاریخ مستمر داشته است. دیوارهای باستانی شهر و بخش های دیگر دیوارها هنوز در کنار مارینا ایستاده اند.

برج ساعت: توسط دیوارهای شهر باستانی واقع شده است که بخشی از ساختمانهای قدیمی شهر در میدان بود.

دروازه هادیان: دروازه ای زیبا و تزئین شده، سه قوسی ساخته شده به افتخار هادیان در هنگام بازدید از شهر در 130 ه.

هیدریلیک برج ساخته شد: این برج احتمالا برای اولین بار در قرن دوم به عنوان فانوس ساخته شد.

کاراته مدرس:این مکتب دینی از قرن 13 میلادی و در محله قلیلی واقع شده است. کنده کاری های سنگی روی پورتال و معرق (طاق نماز) نمونه های خوبی از هنر سلجوقی است.

یکی از بزرگترین و جالب ترین آثار تاریخی در میدان در مرکز شهر قرار دارد. یکی دیگر در مرکز میدان واتان قرار دارد.

محله کالیچی: این منطقه عجیب و غریب در اطراف مارینا کالیسی پر از هتل های کوچک، حقوق بازنشستگی و رستوران ها و نیز خانه های بازسازی شده است که به ایجاد فضایی برای شهرت مشهور کمک می کند.

 

 

مسجد در آنتالیا

توسط سلطان سلطان در قرن 13ام ساخته شده است. این مناره ظریف و روغنی، نماد شهر است.

مجتمع مليت كيسيك: يادبود تاريخ مخلوط آنتاليا، مسجد كيسيك (منقرض شده) مناره است. قبلا یک کلیسا، آن تغییرات رومی، بیزانس، سلجوقی و عثمانی را دیده است.

مسجد جامع یک مسجد مهم عثمانی در قرن 18 در ناحیه در داخل دیوارهای شهر واقع شده است.

مسجد: طراحی منحصر به فرد کاشی این مسجد ساخته شده در قرن شانزدهم، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مسجد اسکله:این مسجد کوچک جذاب که در قرن نوزدهم ساخته شده است در کنار مارینا واقع شده است. این سنگ ساخته شده است و در چهار ستون بیش از یک بهار ساخته شده است.

اطمینان حاصل کنید که نیش خوردن را در سواحل آنتالیا بخورید.

آنتالیا در حدود دو هزار سال پیش به عنوان یک شهر بندر تاسیس شده است و در حال حاضر در این حوضه رشد کرده است و در حال حاضر پارک های ثروتمند آنها قایق های تفریحی و جایی است که شما می توانید قایق در اطراف خط ساحلی را برای دیدار از آبشارها ببرید.

در بالای صخره ها و در اطراف بندر، مجموعه ای از رستوران هایی است که ماهی های تازه و دیگر غذاهای معمولی ترکیه را در اختیار دارند.

ما در رستوران آرما غذا خوردیم ، مطمئنا با توجه به دیدگاه های پانورامای خود در ساحل، از همه حساس ترین مکان ها برخوردار شدیم .

 

ترکیه هم مرز بین مرزهای قاره ای و هم مرز میان دوره های باستانی و مدرن را به خود اختصاص داده است، ترکیه یک مکان جالب برای متفکران تاریخ و معتادان ماجراجویی است.

 

در حالی که اکثر مساجد هزاره ای با پیچیدگی تزئین شده و بازارهای تحت پوشش بازار استانبول را بررسی می کنند، شهر بندر تور آنتالیا از تبریز به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

 

بهترین چیزهایی که در آنتالیا انجام می دهید

با خیابان های محافظت شده از شهر قدیمی خود یک تاریخچه پرنده ای است، انتخاب عظیمی از هتل های ساحلی ایده آل، به سمت آرامش کامل در امتداد ساحل آن و ویرانه های باستان از تأسیسات رومی، تنها یک سنگ پرتاب دور وجود دارد، در آنتالیا چیزهای زیادی وجود دارد .

 

 

پارک ها و زیبایی های طبیعی در آنتالیا

منظره ای زیبا از آنتالیا در انتظار بازدیدکنندگان اینجا با گل های رنگارنگ عجیب و غریب است، زنده در نور خورشید با آب درخشان از خلیج و کوه ها در پس زمینه.

مرلین: این پارک واقع در بالای دریاچه در جنوب شرقی منطقه ، این پارک بهترین مکان برای تفریح ​​با یک دید عالی از کوه است.

آتاتورک: این پارک همچنین دارای منظره ای فوق العاده از شهر، نمایش گل های زرق و برق دار و دیدنی منظره باور نکردنی است.

واقع در یک شبه جزیره، در مسیر به لارا ساحل شما می توانید آبشارهای را از این دیدگاه مشاهده کنید، دیدنی ترین نفس گیر از افتادن آنها به عنوان آبشار به دریا.

یوووز اوکان:یک مهمانی صلح آمیز در مرکز شهر آنتالیا. این پارک با استخرهای آن، آبشارهای مینیاتوری و چشمه های زیبا که شبها رنگی رنگی را نشان می دهد لذت بخش است. این پارک که نه چندان دور از پارک واقع شده است در مرکز شهر واقع شده است و ارزش دیدن آن برای طراحی معماری آن است.

کنییالتی وودز: در کنار ساحل کنییالتی، این پارک یک جای خوب، سایه دار و خنک برای استراحت و آرامش در خارج از شهر فراهم می کند.

آبشارهای ، در 14 کیلومتری شمال شرقی، منحصر به فرد هستند زیرا شما می توانید در پشت آبشار راه بروند. در مسیر لارا ساحل، 10 کیلومتری به شرق، آبشارهای پایین هستند که به دریا مستقیما وارد می شوند. منطقه استراحت در این نزدیکی، نمایش بسیار خوبی از سقوط دارد، اما دیدنی از دریا بسیار جذاب است. آبشارهای و دریاچه نیلوفر هر دو، 18 کیلومتری از آنتالیا، دو مکان دیگر هستند که طبیعت زیبایی او را نشان می دهد.

 

 

ساحل در آنتالیا

لارا: این ساحل شنی در حدود 12 کیلومتری شرق مرکز آنتالیا قرار دارد.

آدالار: در سمت پایین پارک پارک واقع شده است، مراحل به سمت ساحل که از جزایر سنگی کوچک تشکیل شده اند وجود دارد. امکانات ساحلی در دسترس است.

مرلین: در نزدیکی مارینا آنتالیا در منطقه واقع شده و در مجاورت پارک مرمرلی واقع شده است.

کنییالتی: این ساحل طولانی و ساحلی واقع در غرب تور زمینی آنتالیا از تبریز ، جایی که دیدگاه نفس گیر از کوه ها به وضوح دیده می شود.

این ساحل زیبا در پارک ملی Olympos در سراسر جزیره سیکان قرار دارد.

 

هنر، فرهنگ و سرگرمی در آنتالیا

آنتالیا پر از فعالیت های فرهنگی هیجان انگیز و امکانات سرگرمی است. جشنواره فیلم و هنر آلتین پورتاکال سالانه در پاییز و جشنواره جواهرات سالانه آنتالیا تنها تعداد کمی از رویدادهای موجود است. گالری هنرهای زیبا آنتالیا نمایشگاه های عملکردی را ارائه می دهد. تئاتر هوای آزاد یک مکان شگفت انگیز برای دیدن ارکسترهای اپرا، ارکستر و ارکستر سمفونیک بین المللی است. هر ساله نمایش های ویژه کلاسیک در این نمایشگاه برگزار می شود و همچنین نمایش های محبوب ترین تفریحات ترکیه برگزار می شود. برای سرگرمی های شبانه، مارینا و مرکز تفریحی آنتالیا بهترین مکان در این شهر با بسیاری از رستوران ها، کافه ها، کافه ها، پارک ها و دیسکو ها در این منطقه است. در نزدیکی ، ناهار خوری در رستوران های دریایی شناور در فضای بی تکلف و دریایی در دسترس است. برای یک منظره پانورامیک از منطقه، یک مجتمع مجتمع و مجتمع رستوران، 15 کیلومتر از آنتالیا، در بالای تونک تپه وجود دارد. همچنین می توانید زمان خوبی در دو پارک تفریحی آب آکوالند و آکواپارک در نزدیکی پارک فرهنگ داشته باشید.

مرکز فرهنگی، نمایشگاهی و کنگره در سال 1996 در بخش کنییالتی افتتاح شد. سالن کنگره خود را در یک هرم شیشه ای قرار می دهد.

 

خرید در آنتالیا

برخی از بهترین خرید ممکن است در ناحیه Kaleici، در نزدیکی دیوارهای شهر یافت شود. از طریق خیابان های خیابانی در محوطه های قدیمی حرکت کنید، جایی که امکان پیدا کردن هر چیز دلخواه خود را داشته باشید. قیرهای قدیمی ترکیه، جواهرات طلای اصلی، محصولات چرمی، پارچه های پنبه ای طبیعی، اقلام ساخته شده از صنایع دستی چوبی و همچنین صنایع دستی سنتی ترکیه در اینجا فراوانند. آتاتورک، Cumhuriyet و Isiklar سه راه خرید دیگر هستند. بازار سبزیجات و میوه های رنگارنگ در هوای آزاد، محل خرید مواد غذایی و نیز جایگاه عالی برای گرفتن این تصویر کامل را از دست ندهید.
 

 

 

8 چیزهای حماسی در آنتالیا، ترکیه

 

آبشار دودن چیزهایی که در آنتالیا ترکیه انجام دهید

آبشار داود که به مدیترانه میرود.

 

 

1) تصور کنید نژاد ارابه در استادیوم حفظ شده پروژ

حومه شهر اطراف این شهر از نقاط تاریخی زیبا و تاریخی مهم است و کشف آنها باید در لیستی از کارهای شما در آنتالیا قرار گیرد و به اندازه کافی برای نگهداری روزانه شما مشغول است.

 

خرابه های پرگه ، پایتخت سابق از منطقه آسیا صغیر پام فیلیا سکوندا، به عنوان مثال باور نکردنی از معماری روم که هنوز هم در منطقه وجود دارد. اکثر آنها به دیدن تئاتر بزرگ باور نکردنی و مجموعه ای از دو دروازه غير معمول دست می یابند که دسترسی به شهر را کنترل می کنند.

 

با این حال، این استادیوم عظیم است، یکی از بزرگترین و بهترین حفظ شده در جهان، که هیجان انگیز ترین بخش هر سفر به پرژ است.

 

ساخته شده برای جابجایی تا 15،000 تماشاگر برای تماشای مسابقه ارابه، شما هیچ گزینی ندارید اما در جایگاه نشسته باشید و فقط تصور کنید که چه چیزی در طول یکی از این مسابقات حماسی شبیه بود.

 

2) یا از شهر خراب شده باستان از Aspendos بازدید کنید

در حدود 40 کیلومتری از آنتالیا، بقایای شهر باستانی Aspendos یکی دیگر از سفرهای ارزشمندی است. دیدنی ترین باور نکردنی، تئاتر است که بین سالهای 160-180 میلادی به نمایش گذاشته شده است و بهترین تئاتر در جهان است.

 

چیزهای Aspendos در آنتالیا، ترکیه

خرابه های Aspendos فقط یکی از چیزهای شگفت انگیز در آنتالیا است.

 

آنچه بزرگ است این است که شما واقعا می توانید این بنای یادبود را پیدا کنید، صعود کردن ردیف های گسترده ای از صندلی برای ایستادن در قدم بسیار مهم و تجربه آنچه که باید مانند تماشای عملکرد در اینجا، محققان رویداد معتقدند که تا به حضور 8000 نفر

 

در فاصله کوتاهی، شما همچنین می توانید با احترام در آبشارهای ناهموار، که یک بار با آب از کوه های اطراف آن شهر را ارائه دادید.

 

کتاب راهنمای پیاده سازی ترکیبی Perge و Aspendos را در کتاب خود دریافت کنید.

3) آیا تعقیب آبشارها

سفر کوتاه قایق و یا رانندگی در اطراف ساحل آنتالیا بهترین راه برای رسیدن به محبوب ترین جاذبه طبیعی منطقه است: آبشارهای Duden، دو افت قابل توجه توسط رودخانه ای که تمام راه را از کوه های توروس به پایان می رسد در دریای مدیترانه دریایی

 

پایین Duden از چاه صخره ای به داخل آب می افتد و از رودخانه یک کشتی قابل مشاهده است، در حالی که Duden Upper، 15 کیلومتر خارج از آنتالیا، توسط اتوبوس یا اتوبوس محلی می توان از آن عبور کرد.

 

دومین سقوط، یک غار عمیق از سنگ و همچنین یک غار که در پشت حجاب از آب فرو می رود، حک شده است. شما واقعا می توانید در اطراف غار برای دیدگاه غیر معمول در این آبشارهای ماموت غرق شوید.

 

4) کاشی، شهر قدیمی آنتالیا را کاوش کنید

از کوه های سنگ آهک که از بندر اصلی، Kaleici، شهر قدیمی تور آنتالیا از تبریز استقبال می شود، توسط مقامات ترکیه حفظ شده و بعد از ظهر آرام در شهر ساخته شده است.

Kaleici چیزهایی که در آنتالیا، ترکیه انجام می شود

وقتی از آنتالیا بازدید می کنید کالیچی را از دست ندهید.

 

در این جا، روم های خراب شانه ها را با مساجد زیبا، از جمله مسجد Yivli Minare، یک ساختمان زیبا، به راحتی توسط مناره بزرگ قرن سیزدهم خود برجای گذاشتند.

 

در داخل و اطراف Kaleici نیز وجود دارد بسیاری از مغازه ها و سالن های بازار برای خرید سوغات و حتی یک فرش ترکیه وجود دارد!

 

شما همچنین انتخابی ندارید اما متوقف شوید در یکی از بسیاری از کافه های آرامش بخش خیابان و موزه باستان شناسی آنتالیا برای نقطه ای از فرهنگ.

 

5) رپیدز را در یک تور آفتابگردان آدرنالین تحت تاثیر قرار دهید

در حدود 90 کیلومتر دور از آنتالیا یکی از نقاط پرورش آب سفید در ترکیه است: پارک ملی Koprulu Canyon .

این پارک به طولانی ترین دره کشور در این پارک نیز یک نقطه باور نکردنی برای رفع سفیده آب و یکی از مهمترین موارد پرماجرا در آنتالیا است.

از آنجا که شما از رودخانه Kopru زیبا عبور می کنید، از طریق جنگل های کاج، درختچه ها و درختان سدر که ممکن است حتی یک نگاه اجمالی از روباه، گرگ یا حتی خرس ها را از بین ببرید.

اگر قصد دارید بیش از یک بعد از ظهر در پارک خرج کنید، می توانید در کنار اردوگاه کنار رودخانه حرکت کنید.

کتاب تجربه قایق سواری خود را اینجا در مطلع راهنمای شما .

6) در یکی از سواحل آنتالیا و یا استراحتگاه های لوکس خلوت کنید

خط ساحلی که از آنتالیا دور افتاده است، به علت داشتن زیبایی طبیعی باور نکردنی است، که دارای مجموعهای از سواحل است که میتوانید از آن عبور کنید و برخی از اشعهها را بگیرید.

کنییالتی و لارا سواحل اصلی در دسترس از شهر هستند؛ کنیایی در 7 کیلومتری غرب گسترش می یابد، در حالیکه لارا در سمت شرقی شهر قرار دارد و نزدیک به برخی از زیباترین تعطیلات این منطقه است.

اگر می خواهید از جمعیت فرار کنید، Kaputaş، یک درایو سه ساعته از آنتالیا، چیز بسیار کمتری است که مناسب برای توریست های بادکنکی است و فقط از شهر خارج می شود.

همه چیز در Gloria Resort در آنتالیا، ترکیه

زیبای Gloria Serenity Resort – یکی از بهترین هتلهای تور زمینی آنتالیا است.

آنتالیا همچنین دارای یک محدوده باور نکردنی از استراحتگاه های لوکس است، از جمله گوروریا سروینیتی  که من آنجا ماندیم.

این هتل دارای مجموعه ای از مسکن (اکثر آنها با حمام خصوصی شخصی خود) و دسترسی مهمان به رستوران ها، استخرهای شنا، سالن های ورزشی و بخش خصوصی خود از سواحل شنی طلایی است.

7) چکمه های پیاده روی خود را برای راه Lycian دریافت کنید

اگر چه بخشی از سرگرمی بازدید از ترکیه خود را بر روی غذاهای خوشمزه محلی خود و یا لگد زدن به یک ساحل دلسرد می کند، زمانیکه شما نیاز دارید که تمام این کالری ها را بسوزانید و بسوزانید.

خوشبختانه، مسیر Lycian، مسیر 540 کیلومتری که به طرف فتحیه، که بیشتر در غرب در امتداد ساحل است، به سمت خارج از آنتالیا آغاز می شود.

مسیرهای طولانی از حومه های ترکیه که از آثار باستانی پر شده اند و دیدگاه های پانورامای دریا و کوه ها را ارائه می دهند، مسیر 29 روزه شیلیان، روش پرماجرا برای کاوش در سواحل ترکیه است و اغلب به عنوان یکی از بزرگترین فاصله های طول جغرافیایی جهان شناخته می شود.

اگر ماهی نداشتید، با تمام مسیر به وضوح با نوارهای رنگی قرمز و سفید نشان داده شد، به راحتی می توانید یک کشش کوتاه را بکشید.

یک شهر شگفت انگیز برای دیدار، Olympos است ، که نقطه عطف بزرگی برای Lycian Way است.

 

8) ناهار بخورند تا از بندر قدیمی عبور کنند

آنچه که من به سرعت در سفرم به ترکیه می آموختم این است که مردم محلی چگونه می خواهند غذا بخورند و هیچ راهی بهتر برای دیدن غذای ترکیه و چشم انداز فوق العاده آنتالیا وجود ندارد. این غذا با توجه به بندر قدیمی آن است.